FW-27-05-L-D-515-065-EP-A
FW-27-05-L-D-515-065-EP-A
Part Number
FW-27-05-L-D-515-065-EP-A
Description
CONN HDR 54POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-27-05-L-D-515-065-EP-A.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions54
    Length - Overall Pin0.580" (14.732mm)
    Length - Stack Height0.515" (13.081mm)
    Length - Post (Mating)0.065" (1.651mm)