FW-27-05-G-D-550-120-A
FW-27-05-G-D-550-120-A
Part Number
FW-27-05-G-D-550-120-A
Description
CONN HDR 54POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-27-05-G-D-550-120-A.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions54
    Length - Overall Pin0.670" (17.018mm)
    Length - Stack Height0.550" (13.970mm)
    Length - Post (Mating)0.120" (3.048mm)