FW-27-05-G-D-410-158-A
FW-27-05-G-D-410-158-A
Part Number
FW-27-05-G-D-410-158-A
Description
CONN HDR 54POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-27-05-G-D-410-158-A.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions54
    Length - Overall Pin0.568" (14.427mm)
    Length - Stack Height0.410" (10.414mm)
    Length - Post (Mating)0.158" (4.013mm)