FW-27-05-G-D-263-217-A
FW-27-05-G-D-263-217-A
Part Number
FW-27-05-G-D-263-217-A
Description
CONN HDR 54POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-27-05-G-D-263-217-A.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions54
    Length - Overall Pin0.480" (12.192mm)
    Length - Stack Height0.263" (6.680mm)
    Length - Post (Mating)0.217" (5.512mm)