FW-25-05-L-D-541-075-EP-A
FW-25-05-L-D-541-075-EP-A
Part Number
FW-25-05-L-D-541-075-EP-A
Description
CONN HDR 50POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-25-05-L-D-541-075-EP-A.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions50
    Length - Overall Pin0.616" (15.646mm)
    Length - Stack Height0.541" (13.741mm)
    Length - Post (Mating)0.075" (1.905mm)