FW-25-05-L-D-410-065-ES-A-P
FW-25-05-L-D-410-065-ES-A-P
Part Number
FW-25-05-L-D-410-065-ES-A-P
Description
CONN HDR 50POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-25-05-L-D-410-065-ES-A-P.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions50
    Length - Overall Pin0.475" (12.065mm)
    Length - Stack Height0.410" (10.414mm)
    Length - Post (Mating)0.065" (1.651mm)