FW-25-05-L-D-340-075-EP-A
FW-25-05-L-D-340-075-EP-A
Part Number
FW-25-05-L-D-340-075-EP-A
Description
CONN HDR 50POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-25-05-L-D-340-075-EP-A.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions50
    Length - Overall Pin0.415" (10.541mm)
    Length - Stack Height0.340" (8.636mm)
    Length - Post (Mating)0.075" (1.905mm)