FW-25-05-H-D-440-147-A-P-TR
FW-25-05-H-D-440-147-A-P-TR
Part Number
FW-25-05-H-D-440-147-A-P-TR
Description
CONN HDR 50POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-25-05-H-D-440-147-A-P-TR.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions50
    Length - Overall Pin0.587" (14.910mm)
    Length - Stack Height0.440" (11.176mm)
    Length - Post (Mating)0.147" (3.734mm)