FW-25-05-G-D-490-178-P
FW-25-05-G-D-490-178-P
Part Number
FW-25-05-G-D-490-178-P
Description
CONN HDR 50POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-25-05-G-D-490-178-P.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions50
    Length - Overall Pin0.668" (16.967mm)
    Length - Stack Height0.490" (12.446mm)
    Length - Post (Mating)0.178" (4.521mm)