FW-25-03-S-D-253-147-A-P
FW-25-03-S-D-253-147-A-P
Part Number
FW-25-03-S-D-253-147-A-P
Description
CONN HDR 50POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-25-03-S-D-253-147-A-P.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions50
    Length - Overall Pin0.400" (10.160mm)
    Length - Stack Height0.253" (6.426mm)
    Length - Post (Mating)0.147" (3.734mm)