FW-25-03-F-D-256-125-TR
FW-25-03-F-D-256-125-TR
Part Number
FW-25-03-F-D-256-125-TR
Description
CONN HDR 50POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-25-03-F-D-256-125-TR.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions50
    Length - Overall Pin0.381" (9.677mm)
    Length - Stack Height0.256" (6.502mm)
    Length - Post (Mating)0.125" (3.175mm)