FW-23-05-G-D-470-075-EP-A-P
FW-23-05-G-D-470-075-EP-A-P
Part Number
FW-23-05-G-D-470-075-EP-A-P
Description
CONN HDR 46POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-23-05-G-D-470-075-EP-A-P.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows2
    Number of Positions46
    Length - Overall Pin0.545" (13.843mm)
    Length - Stack Height0.470" (11.938mm)
    Length - Post (Mating)0.075" (1.905mm)