FW-19-03-G-D-215-107-P-TR
FW-19-03-G-D-215-107-P-TR
Part Number
FW-19-03-G-D-215-107-P-TR
Description
CONN HDR 38POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-19-03-G-D-215-107-P-TR.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Rows2
    Number of Positions38
    Length - Overall Pin0.322" (8.179mm)
    Length - Stack Height0.215" (5.461mm)
    Length - Post (Mating)0.107" (2.718mm)