FW-18-05-H-D-530-107
FW-18-05-H-D-530-107
Part Number
FW-18-05-H-D-530-107
Description
CONN HDR 36POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-18-05-H-D-530-107.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Rows2
    Number of Positions36
    Length - Overall Pin0.637" (16.180mm)
    Length - Stack Height0.530" (13.462mm)
    Length - Post (Mating)0.107" (2.718mm)