FW-18-03-G-D-150-200-P-TR
FW-18-03-G-D-150-200-P-TR
Part Number
FW-18-03-G-D-150-200-P-TR
Description
CONN HDR 36POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-18-03-G-D-150-200-P-TR.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Rows2
    Number of Positions36
    Length - Overall Pin0.350" (8.890mm)
    Length - Stack Height0.150" (3.810mm)
    Length - Post (Mating)0.200" (5.080mm)