FW-15-05-H-D-470-140
FW-15-05-H-D-470-140
Part Number
FW-15-05-H-D-470-140
Description
CONN HDR 30POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-15-05-H-D-470-140.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions30
    Length - Overall Pin0.610" (15.494mm)
    Length - Stack Height0.470" (11.938mm)
    Length - Post (Mating)0.140" (3.556mm)