FW-15-05-H-D-430-150-A-P
FW-15-05-H-D-430-150-A-P
Part Number
FW-15-05-H-D-430-150-A-P
Description
CONN HDR 30POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-15-05-H-D-430-150-A-P.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions30
    Length - Overall Pin0.580" (14.732mm)
    Length - Stack Height0.430" (10.922mm)
    Length - Post (Mating)0.150" (3.810mm)