FW-15-05-H-D-300-120
FW-15-05-H-D-300-120
Part Number
FW-15-05-H-D-300-120
Description
CONN HDR 30POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-15-05-H-D-300-120.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions30
    Length - Overall Pin0.420" (10.668mm)
    Length - Stack Height0.300" (7.620mm)
    Length - Post (Mating)0.120" (3.048mm)