FW-15-05-F-D-250-160-P-TR
FW-15-05-F-D-250-160-P-TR
Part Number
FW-15-05-F-D-250-160-P-TR
Description
CONN HDR 30POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-15-05-F-D-250-160-P-TR.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions30
    Length - Overall Pin0.410" (10.414mm)
    Length - Stack Height0.250" (6.350mm)
    Length - Post (Mating)0.160" (4.064mm)