FW-15-04-H-D-450-075-ES
FW-15-04-H-D-450-075-ES
Part Number
FW-15-04-H-D-450-075-ES
Description
CONN HDR 30POS 0.05 STACK T/H
Data sheet
FW-15-04-H-D-450-075-ES.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.090" (2.286mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows2
    Number of Positions30
    Length - Overall Pin0.615" (15.621mm)
    Length - Stack Height0.450" (11.430mm)
    Length - Post (Mating)0.075" (1.905mm)