FW-15-03-F-D-215-088-A-TR
FW-15-03-F-D-215-088-A-TR
Part Number
FW-15-03-F-D-215-088-A-TR
Description
CONN HDR 30POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-15-03-F-D-215-088-A-TR.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions30
    Length - Overall Pin0.303" (7.696mm)
    Length - Stack Height0.215" (5.461mm)
    Length - Post (Mating)0.088" (2.235mm)