FW-14-05-F-D-410-065-TR
FW-14-05-F-D-410-065-TR
Part Number
FW-14-05-F-D-410-065-TR
Description
CONN HDR 28POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-14-05-F-D-410-065-TR.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions28
    Length - Overall Pin0.475" (12.065mm)
    Length - Stack Height0.410" (10.414mm)
    Length - Post (Mating)0.065" (1.651mm)