FW-14-03-L-D-250-140-TR
FW-14-03-L-D-250-140-TR
Part Number
FW-14-03-L-D-250-140-TR
Description
CONN HDR 28POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-14-03-L-D-250-140-TR.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions28
    Length - Overall Pin0.390" (9.906mm)
    Length - Stack Height0.250" (6.350mm)
    Length - Post (Mating)0.140" (3.556mm)