FW-13-05-F-D-383-100-P-TR
FW-13-05-F-D-383-100-P-TR
Part Number
FW-13-05-F-D-383-100-P-TR
Description
CONN HDR 26POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-13-05-F-D-383-100-P-TR.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows2
    Number of Positions26
    Length - Overall Pin0.483" (12.268mm)
    Length - Stack Height0.383" (9.728mm)
    Length - Post (Mating)0.100" (2.540mm)