FW-13-04-F-D-550-150
FW-13-04-F-D-550-150
Part Number
FW-13-04-F-D-550-150
Description
CONN HDR 26POS 0.05 STACK T/H
Data sheet
FW-13-04-F-D-550-150.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.090" (2.286mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows2
    Number of Positions26
    Length - Overall Pin0.790" (20.066mm)
    Length - Stack Height0.550" (13.970mm)
    Length - Post (Mating)0.150" (3.810mm)