FW-13-04-F-D-520-120
FW-13-04-F-D-520-120
Part Number
FW-13-04-F-D-520-120
Description
CONN HDR 26POS 0.05 STACK T/H
Data sheet
FW-13-04-F-D-520-120.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.090" (2.286mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows2
    Number of Positions26
    Length - Overall Pin0.730" (18.542mm)
    Length - Stack Height0.520" (13.208mm)
    Length - Post (Mating)0.120" (3.048mm)