FW-12-05-H-D-295-135-A-P
FW-12-05-H-D-295-135-A-P
Part Number
FW-12-05-H-D-295-135-A-P
Description
CONN HDR 24POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-12-05-H-D-295-135-A-P.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions24
    Length - Overall Pin0.430" (10.922mm)
    Length - Stack Height0.295" (7.493mm)
    Length - Post (Mating)0.135" (3.429mm)