FW-12-04-G-D-400-310
FW-12-04-G-D-400-310
Part Number
FW-12-04-G-D-400-310
Description
CONN HDR 24POS 0.05 STACK T/H
Data sheet
FW-12-04-G-D-400-310.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.090" (2.286mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows2
    Number of Positions24
    Length - Overall Pin0.800" (20.320mm)
    Length - Stack Height0.400" (10.160mm)
    Length - Post (Mating)0.310" (7.874mm)