FW-12-03-G-D-125-100-P-TR
FW-12-03-G-D-125-100-P-TR
Part Number
FW-12-03-G-D-125-100-P-TR
Description
CONN HDR 24POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-12-03-G-D-125-100-P-TR.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions24
    Length - Overall Pin0.225" (5.715mm)
    Length - Stack Height0.125" (3.175mm)
    Length - Post (Mating)0.100" (2.540mm)