FW-11-04-L-D-313-150
FW-11-04-L-D-313-150
Part Number
FW-11-04-L-D-313-150
Description
CONN HDR 22POS 0.05 STACK T/H
Data sheet
FW-11-04-L-D-313-150.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.090" (2.286mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows2
    Number of Positions22
    Length - Overall Pin0.553" (14.046mm)
    Length - Stack Height0.313" (7.950mm)
    Length - Post (Mating)0.150" (3.810mm)