FW-11-03-F-D-335-065
FW-11-03-F-D-335-065
Part Number
FW-11-03-F-D-335-065
Description
CONN HDR 22POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-11-03-F-D-335-065.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows2
    Number of Positions22
    Length - Overall Pin0.400" (10.160mm)
    Length - Stack Height0.335" (8.509mm)
    Length - Post (Mating)0.065" (1.651mm)