FW-11-03-F-D-255-140
FW-11-03-F-D-255-140
Part Number
FW-11-03-F-D-255-140
Description
CONN HDR 22POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-11-03-F-D-255-140.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows2
    Number of Positions22
    Length - Overall Pin0.395" (10.033mm)
    Length - Stack Height0.255" (6.477mm)
    Length - Post (Mating)0.140" (3.556mm)