FW-11-03-F-D-250-100
FW-11-03-F-D-250-100
Part Number
FW-11-03-F-D-250-100
Description
CONN HDR 22POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-11-03-F-D-250-100.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows2
    Number of Positions22
    Length - Overall Pin0.350" (8.890mm)
    Length - Stack Height0.250" (6.350mm)
    Length - Post (Mating)0.100" (2.540mm)