FW-11-03-F-D-127-082
FW-11-03-F-D-127-082
Part Number
FW-11-03-F-D-127-082
Description
CONN HDR 22POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-11-03-F-D-127-082.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows2
    Number of Positions22
    Length - Overall Pin0.209" (5.309mm)
    Length - Stack Height0.127" (3.226mm)
    Length - Post (Mating)0.082" (2.083mm)