FW-10-05-L-D-445-100-A-P-TR
FW-10-05-L-D-445-100-A-P-TR
Part Number
FW-10-05-L-D-445-100-A-P-TR
Description
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-10-05-L-D-445-100-A-P-TR.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin0.545" (13.843mm)
    Length - Stack Height0.445" (11.303mm)
    Length - Post (Mating)0.100" (2.540mm)