FW-10-05-L-D-393-185-A-TR
FW-10-05-L-D-393-185-A-TR
Part Number
FW-10-05-L-D-393-185-A-TR
Description
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-10-05-L-D-393-185-A-TR.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin0.578" (14.681mm)
    Length - Stack Height0.393" (9.982mm)
    Length - Post (Mating)0.185" (4.699mm)