FW-10-05-L-D-276-179-A-TR
FW-10-05-L-D-276-179-A-TR
Part Number
FW-10-05-L-D-276-179-A-TR
Description
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-10-05-L-D-276-179-A-TR.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin0.455" (11.557mm)
    Length - Stack Height0.276" (7.010mm)
    Length - Post (Mating)0.179" (4.547mm)