FW-10-05-G-D-248-170
FW-10-05-G-D-248-170
Part Number
FW-10-05-G-D-248-170
Description
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-10-05-G-D-248-170.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin0.418" (10.617mm)
    Length - Stack Height0.248" (6.300mm)
    Length - Post (Mating)0.170" (4.318mm)