FW-10-05-FM-D-480-150-A
FW-10-05-FM-D-480-150-A
Part Number
FW-10-05-FM-D-480-150-A
Description
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-10-05-FM-D-480-150-A.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin0.630" (16.002mm)
    Length - Stack Height0.480" (12.192mm)
    Length - Post (Mating)0.150" (3.810mm)