FW-10-05-F-D-511-118
FW-10-05-F-D-511-118
Part Number
FW-10-05-F-D-511-118
Description
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-10-05-F-D-511-118.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin0.629" (15.977mm)
    Length - Stack Height0.511" (12.979mm)
    Length - Post (Mating)0.118" (2.997mm)