FW-10-05-F-D-462-065-A
FW-10-05-F-D-462-065-A
Part Number
FW-10-05-F-D-462-065-A
Description
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-10-05-F-D-462-065-A.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin0.527" (13.386mm)
    Length - Stack Height0.462" (11.735mm)
    Length - Post (Mating)0.065" (1.651mm)