FW-10-05-F-D-451-156-A
FW-10-05-F-D-451-156-A
Part Number
FW-10-05-F-D-451-156-A
Description
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-10-05-F-D-451-156-A.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin0.607" (15.418mm)
    Length - Stack Height0.451" (11.455mm)
    Length - Post (Mating)0.156" (3.962mm)