FW-10-05-F-D-450-120
FW-10-05-F-D-450-120
Part Number
FW-10-05-F-D-450-120
Description
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-10-05-F-D-450-120.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin0.570" (14.478mm)
    Length - Stack Height0.450" (11.430mm)
    Length - Post (Mating)0.120" (3.048mm)