FW-10-05-F-D-430-216-A
FW-10-05-F-D-430-216-A
Part Number
FW-10-05-F-D-430-216-A
Description
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-10-05-F-D-430-216-A.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin0.646" (16.408mm)
    Length - Stack Height0.430" (10.922mm)
    Length - Post (Mating)0.216" (5.486mm)