FW-10-05-F-D-393-240-A
FW-10-05-F-D-393-240-A
Part Number
FW-10-05-F-D-393-240-A
Description
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-10-05-F-D-393-240-A.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin0.633" (16.078mm)
    Length - Stack Height0.393" (9.982mm)
    Length - Post (Mating)0.240" (6.096mm)