FW-10-05-F-D-390-080-A
FW-10-05-F-D-390-080-A
Part Number
FW-10-05-F-D-390-080-A
Description
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-10-05-F-D-390-080-A.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin0.470" (11.938mm)
    Length - Stack Height0.390" (9.906mm)
    Length - Post (Mating)0.080" (2.032mm)