FW-10-05-F-D-330-250-A
FW-10-05-F-D-330-250-A
Part Number
FW-10-05-F-D-330-250-A
Description
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-10-05-F-D-330-250-A.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin0.580" (14.732mm)
    Length - Stack Height0.330" (8.382mm)
    Length - Post (Mating)0.250" (6.350mm)