FW-10-05-F-D-314-157-A
FW-10-05-F-D-314-157-A
Part Number
FW-10-05-F-D-314-157-A
Description
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-10-05-F-D-314-157-A.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin0.471" (11.963mm)
    Length - Stack Height0.314" (7.976mm)
    Length - Post (Mating)0.157" (3.988mm)