FW-10-05-F-D-250-250
FW-10-05-F-D-250-250
Part Number
FW-10-05-F-D-250-250
Description
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-10-05-F-D-250-250.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows2
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin0.500" (12.700mm)
    Length - Stack Height0.250" (6.350mm)
    Length - Post (Mating)0.250" (6.350mm)