FW-10-04-L-D-620-090
FW-10-04-L-D-620-090
Part Number
FW-10-04-L-D-620-090
Description
CONN HDR 20POS 0.05 STACK T/H
Data sheet
FW-10-04-L-D-620-090.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.090" (2.286mm)
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin0.800" (20.320mm)
    Length - Stack Height0.620" (15.748mm)
    Length - Post (Mating)0.090" (2.286mm)